Hírek
2011. December 27. 14:40, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Visszaszámlálás: napokon belül megbénulhat az egészségügy
Még három napig működik a Magyar Rezidensszövetség visszaszámláló órája.
Papp Magor, a szövetség elnöke még bízik benne, hogy ebben a három napban még lesz változás, ellenkező esetben életbe lép két és fél ezer orvos felmondó levele.
A fő kérdés, hogy a kormányzat számára fontos-e a magyar egészségügy, lát-e az itt dolgozókban perspektívát – fogalmazott a Kossuth Rádió reggeli műsorában Papp Magor. Hozzátette: szeretnék megakadályozni az ágazat spontán összeomlását, hiszen évente több mint ezer orvos adja fel a küzdelmet és költözik külföldre.
A kezdeményezésben nincs politika, össztársadalmi érdekről van szó, kormányzattól függetlenül régóta mostoha helyzetben van az egészségügy – hangsúlyozta a rezidensszövetség elnöke, aki bízik a megegyezésben, amellyel reményei szerint orvosokat lehet itthon tartani - tájékoztat a hirado.hu.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
