Hírek
2023. Május 02. 07:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály jó hírt közölt a magyar gazdaságról

Továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a R&I hitelminősítő.
A veszélyes nemzetközi környezet ellenére a japán R&I hitelminősítő megerősítette Magyarország BBB+ besorolását - közölte a pénzügyminiszter a Facebook-oldalán hétfőn.
Varga Mihály kiemelte: az intézet pozitívan értékeli a magyarországi pénzügyi rendszer stabilitását és az államadósság csökkentését.
A hitelminősítő szerint a magyar gazdaság idén elkerüli a recessziót, jövőre pedig visszatérhet a magasabb ütemű növekedési pályára - tette hozzá.
A pénzügyminiszter emlékeztetett arra, hogy a japán elemzőintézet mellett a három nagy nemzetközi hitelminősítő is befektetésre ajánlja Magyarországot, és két osztályzattal magasabb besorolást tartanak érvényben most, mint 10 évvel ezelőtt.
A kormány az idén tovább javítja az egyensúlyi mutatókat, csökkenti a költségvetési hiányt, mérsékli az államadósságot - szögezte le Varga Mihály.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest