Hírek
2023. December 18. 11:29, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Vádat emeltek két nő ellen, akik egy somogyi plébánia pénzének kicsalásában segédkeztek
Pénzmosás bűntette miatt vádat emelt a Kaposvári Járási Ügyészség két nyírségi nő ellen, akik egy somogyi plébánia pénzének kicsalásában segédkeztek - közölte a Somogy Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
A vádirat szerint a két nőt 2022 márciusában egy ismeretlen férfi leszólította az utcán, és rávette arra, hogy fejenként 100 ezer forint ellenében nyissanak egy-egy bankszámlát az egyik kisvárdai bankfiókban azért, hogy arra csalásból származó átutalásokat tudjanak fogadni.
Ezután az egyik elkövető - magát banki alkalmazottnak kiadva - telefonon felvette a kapcsolatot egy somogyi plébánossal, akitől csalárd módon, a bankszámlán történt gyanús utalásokra hivatkozással megszerezte a plébánia folyószámlájának eléréséhez szükséges netbankos hozzáférés adatait és a bankkártyaadatokat - ismertették.
Miután a két nő által nyitott bankszámlákra több millió forintos utalások érkeztek a plébániától, a megbízóik elvitték őket egy nyíregyházi bankfiókba, ahol a vádlottak készpénzben felvették a bűncselekményből származó összegeket, amit a bűntársaiknak adtak át - tudatta a főügyészség.
Fotó: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Megtartották az Élet menetét Budapesten
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Jellemzően napos, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a héten
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a jövő héten: egyes helyeken hajnalban akár 0 Celsius-fok körülire is lehűlhet a levegő, napközben 14-20 fok várható.
2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld
Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség�
Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.
2025. Május 11. 11:30, vasárnap | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Megdőlt az országos hajnali hidegrekord szombaton: a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson mínusz 4,4 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a Facebook-oldalán.