Városlista
2025. augusztus 10, vasárnap - Lörinc

Hírek

2021. December 15. 08:53, szerda | Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti

Ukrajnában engedélyezték a harmadik oltás felvételét

Ukrajnában engedélyezték a harmadik oltás felvételét

Hivatalosan engedélyezték Ukrajnában a koronavírus elleni harmadik védőoltás beadását, ugyanakkor nem mindenkinek, csak azoknak, akik számára ez egészségügyi szempontból fontos,

mert immunrendszerük kevésbé képes védekezni a vírussal szemben - derült ki abból a rendeletből, amelyet Viktor Ljasko egészségügyi miniszter kedden írt alá.

Tárcája közleménye szerint az emlékeztető oltás felvétele javallott a HIV-fertőzötteknek, a daganatos betegeknek, azoknak, akik szervátültetésen estek át, valamint bármely immunhiányos betegségben szenvedőknek, függetlenül attól, hogy korábban milyen vakcinát kaptak. Ukrajnában jelenleg négyfajta oltóanyag érhető el: a Sinovac gyógyszergyár által kifejlesztett CoronaVac, a Pfizer-BioNTech Comirnaty néven forgalmazott vakciánja, a Dél-Koreában gyártott AstraZeneca- és Moderna-oltóanyag.

Az UNIAN hírügynökség emlékeztetett arra, hogy Ljasko korábban azt mondta, hogy akkor kezdik el a harmadik dózisok beadását, ha Ukrajnában a lakosság átoltottsága eléri a mintegy 70 százalékot.

Ihor Kuzin országos tisztifőorvos, az egészségügyi miniszter helyettese hozzáfűzte: azoknak, akik számára javallott az emlékeztető dózis felvétele, a második után 28-90 napon belül kell megkapniuk, hogy az immunrendszerük jobban tudjon védekezni a koronavírusos betegséggel szemben. Kitért arra is, hogy mintegy 110 ezer ukrán az első dózis után még nem adatta be magának a másodikat.

Közben Jurij Hanicsenko, a Kijevi Közgazdasági Iskola (KSE) vezetője online tájékoztatóján arról számolt be, hogy négy hete folyamatosan csökken a kórházak leterheltsége, az oxigénellátást biztosító berendezéssel felszerelt ágyaké 35 százalékra esett vissza. "Jelenleg három ilyen kórházi ágyból kettő szabad" - tette hozzá. Közölte, hogy jelenleg 28 százalékkal több beteget küldenek haza gyógyultan a kórházakból, mint ahány új beteg bekerül az intézményekbe. Szavai szerint az elmúlt hét alatt 17 százalékkal csökkent az új fertőzéses esetek száma Ukrajnában, és a mérséklődés már ötödik hete folyamatos ütemben tart.

Ukrajnában keddre az eddig azonosított fertőzöttek száma 7283-mal 3 570 448-ra, az elhunytaké 387-tel 91 602-re nőtt. Az aktív betegek száma eközben több mint húszezerrel 245 837-re csökkent. Az elmúlt napon 1123 koronavírusos, illetve fertőzésgyanús beteget szállítottak kórházba.

A legfrissebb adatok szerint valamely oltás mindkét dózisát eddig 12 544 437-en adatták be maguknak a mintegy 42 millió lakosú országban, további 1 629 964-en pedig még csak az első adagot kapták meg. Hétfőn 129 742 embert oltottak be.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én

Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.

2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra

Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -

2025. Augusztus 08. 07:51, péntek | Külföld

Donald Trump nem köti orosz-ukrán csúcstalálkozóhoz, hogy találkozzon Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump amerikai elnök kész találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel abban az esetben is, ha az orosz államfő nem tárgyal közvetlenül Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel

2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld

Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin

Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.