Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2021. Július 03. 07:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újra szállítható Kanadába és Thaiföldre magyarországi baromfi

Újra szállítható Kanadába és Thaiföldre magyarországi baromfi

Feloldotta Kanada és Thaiföld illetékes hatósága a Magyarországra vonatkozó korlátozásokat, amelyeket a magaspatogenitású madárinfluenza kitörése miatt vezettek be

- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken honlapján.

Az észak-amerikai országba június 16-tól, Thaiföldre június 25-től szállíthatók szabadon a vágott baromfiból származó termékek Magyarországról - írja a Nébih.

Kifejtették, hogy a járvány gyors és hatékony felszámolását, valamint az azóta eltelt időszakban Magyarország kedvező járványügyi helyzetét figyelembe véve oldotta fel elsőként Kanada hatósága a korlátozást.

A thai hatóság is ugyanezen okból döntött a Bács-Kiskun és Komárom-Esztergom megyére bevezetett korlátozások feloldásáról. A döntés értelmében Komárom-Esztergom megyéből a 2021. május 10., Bács-Kiskun megyéből pedig a 2021. május 24. után vágott baromfiból készült termékek szállíthatók a távol-keleti országba - hívja fel a figyelmet a Nébih.

A korlátozásokkal kapcsolatos további információk elérhetőek a Nébih https://portal.nebih.gov.hu/madarinfluenza-kereskedelmi-informaciok tematikus oldalon.

Címkék: baromfi, hús, kanada, thaiföld

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot