Hírek
2021. Április 21. 15:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Többször is megerőszakolta kislányát, elítélték a visszaeső pedofilt
Helybenhagyta a másodfokú bíróság a Fővárosi Törvényszék ítéletét, amely 13 év hat hónap fegyházbüntetéssel sújtott egy férfit a kislánya ellen visszaesőként elkövetett szexuális erőszak miatt
- közölte a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szerdán az MTI-vel. Azt írták: a Fővárosi Főügyészség 2020 nyarán emelt vádat a középkorú férfi ellen szexuális erőszak bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt.
A vádlottat a kislánya ellen 2014-2015-ben elkövetett szexuális erőszak miatt 2017-ben jogerősen 6 év szabadságvesztésre ítélték. Miután 2019 nyarán feltételes szabadságra bocsátották, felvette volt élettársával és kislányával a kapcsolatot, annak ellenére, hogy a bíróság megszüntette a szülői felügyeleti jogát. 2019 decemberében volt élettársa nevében fogorvosi kezelésre hivatkozó hamis igazolást készített, azt felhasználva a kislányát az iskolából elhozta, lakásába vitte, ahol az akkor 8 éves gyerekkel szexuális cselekményt végzett.
A Fővárosi Törvényszék 2021 januárjában kihirdetett ítéletével a különös visszaeső vádlottat bűnösnek mondta ki 12. életévet be nem töltött, hozzátartozója sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette és hamis magánokirat felhasználása vétsége miatt, és a férfit 13 év és 6 hónap fegyházbüntetésre ítélte. A vádlottat véglegesen eltiltotta minden olyan foglalkozás gyakorlásától és tevékenység végzésétől, amelyben 18 év alatti személy nevelését, felügyeletét, gyógykezelését végezné.
Az elsőfokú bíróság kizárta a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét.
Az ítélet ellen a vádlott és védője a büntetés enyhítéséért fellebbezett. A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a határozat helybenhagyását kezdeményezte.
A Fővárosi Ítélőtábla 2021. március végén hozott végzésével helybenhagyta a vádlottra kiszabott büntetést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
