Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2018. Szeptember 21. 15:30, péntek | Belföld
Forrás: mti

Több száz millió forintos pénzmosási ügyben emeltek vádat Szegeden

Több száz millió forintos pénzmosási ügyben emeltek vádat Szegeden

Nyolc gyanúsított ellen emeltek vádat, egy nigériai férfi által irányított bűnszervezet keretében több mint 250 millió forint, csalásból származó pénzt mostak tisztára

- tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, az előzetes letartóztatásban lévő nigériai férfit és társait bűnszervezetben, különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás bűntettével vádolják.

A vádirat szerint a nigériai férfi ismeretlen, feltehetően afrikai megbízóival megállapodott abban: magyar állampolgárokat szervez be, hogy a bűnszervezet tagjai által a többi között spanyol, német, osztrák, svájci, angol, portugál, bolgár, thaiföldi, fülöp-szigeteki, afrikai magánszemélyek és cégek sérelmére elkövetett bűncselekményekből származó pénz megszerzésében és eltüntetésében segítsenek.

A beszervezett szegedi lakosok helyben több pénzintézetben nyitottak devizaszámlákat, amelyekre azután olyan pénz érkezett, amelyet a sértettek azért utaltak át, mert az e-mail fiókjuk feltörésével, hamis e-mail címekkel, valótlan internetes hirdetésekkel megtévesztettek őket. A 2015 szeptembere és 2017 áprilisa között működő bűnszervezet tagjai azután további vádlottakat is beszerveztek újabb bankszámlák nyitásáért. Összesen 32, pénzmosásra használt bankszámlát nyitottak Szegeden, ezekre 61 átutalás érkezett összesen 307 millió forint értékben. Ebből a számlanyitó vádlottak 254 millió forintot vettek fel, míg a fennmaradó összeget a bankok az időben érkező figyelmeztetéseknek köszönhetően nem írták jóvá a vádlottak számláján, hanem visszautalták a sértetteknek.

A számlanyitó és a bűncselekményekből származó pénzt felvevő vádlottak utalásonként tíz százalékot kaptak, majd a felvett készpénzt át kellett adniuk a nigériai férfinak, aki szintén levonta a neki járó további tíz százalékot, majd a fennmaradó összeget eljuttatta megbízóinak - közölte a csoportvezető ügyész.

Címkék: millió, pénzmosás, szeged

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról