Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2016. November 01. 14:14, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több ponton változhat az ügyvédi törvény

Több ponton változhat az ügyvédi törvény

Több ponton is változhat az ügyvédekre vonatkozó törvény, az érintettek az igazságügyi minisztérium honlapján értékelhetik a változtatások koncepcióját, amely alapján később elkészülhet a jogszabály módosító javaslata

- mondta ifj. Balsai István ügyvéd kedden, az M1 aktuális csatornának nyilatkozva.
A szakember a változtatásokra példaként említette, hogy a jövőben a cégek, vállalatok jogi képviseletét munkavállalóként ellátó jogtanácsosok is az ügyvédi kamara tagjai lehetnek, amivel jogaik és kötelezettségeik is bővülhetnek.

Az igazságügyi tárca törvénymódosítási koncepciója emellett a jelenlegi 8 millió forint többszörösére emelné az ügyvédi felelősségbiztosítás minimális mértékét, továbbá lehetővé tenné, hogy az ügyvédek az adótanácsadás mellett más területen is munkát végezzenek, így például társasház- és vagyonkezelést, valamint biztosítási ügyek intézését - fejtette ki ifj. Balsai István.

Hozzátette, hogy megszűnhetnek a tisztán sikerdíjas ügyvédi megbízások egy minimális ügyvédi rezsióradíj bevezetésével.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot