Hírek
2018. Április 24. 07:20, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Több halálos áldozata is van a járókelők közé hajtó kisteherautónak Torontóban

Kilenc ember életét vesztette és tizenhatan megsérültek, amikor járókelők közé hajtott egy fehér kisteherautó hétfőn Toronto belvárosában - közölte Peter Yuen, a kanadai nagyváros rendőrfőnöke sajtókonferenciáján.
Yuen szerint a sofőrt őrizetbe vették. Indítékát még vizsgálják a hatóságok. A gyanúsítottal kapcsolatosan egyelőre nem közöltek részleteket. Értesülések szerint a fehér kisteherautó bérelt jármű volt.
Az incidens helyszínéhez közeli Sunnybrook Health Services Centre közlése szerint öt sérült kritikus állapotban van.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök újságíróknak elmondta: a hatóságok vizsgálják a történteket, az ügyben további információkat a lehető leghamarább közzé teszik majd.
Egy szemtanú a CNN hírtelevíziónak arról számolt be, hogy számára úgy tűnt, a sofőr szándékosan hajtott neki járókelőknek a mintegy 1,6 kilométer hosszú útszakaszon.
Az incidens ebédszüneti időben történt, amikor forgalmasak voltak az utcák.
A rendőrség lezárta a Yonge utca és Finch út találkozásánál található kereszteződést, a torontói közlekedésirányító központ pedig felfüggesztette a szolgáltatást az érintett térség alatt áthaladó metróvonalon.
Ralph Goodale közbiztonsági miniszter elhárította, hogy állást foglaljon a történtek indítékával kapcsolatosan. "A nyomozás olyan szakaszában van, hogy nem erősíthetünk meg további információkat" - emelte ki a tárcavezető. "A rendőrség nyilvánvalóan kimerítő vizsgálatot végez, hogy megállapítsa - a szándékokra is kiterjedően - mi történt, s miért történt" - tette hozzá.
Az incidens a legnagyobb kanadai város északi részén, mintegy 30 kilométerre a világ hét legfejlettebb ipari országát tömörítő G7 csoport külügyminiszterei találkozójának helyszínétől történt.
Egyelőre még nem világos, hogy szándékos cselekmény, vagy baleset történt-e.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld
Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt
Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.
2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld
Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.
2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára
A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.
2025. Augusztus 11. 07:14, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Gáza elfoglalása a háború befejezésének legjobb módja
Gáza város, majd a Mavaszi nevű humanitárius övezet központi táborának az elfoglalása a háború befejezésének a legjobb és leggyorsabb módja.