Hírek
2026. Május 31. 13:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Tarr Zoltán: a forrásokat mostantól nem túlárazott presztízsberuházásokra fordítjuk
A forrásokat mostantól nem túlárazott, felesleges presztízsberuházásokra fordítjuk, hanem végre oda irányítjuk, ahol azokra a legnagyobb szükség van - hangsúlyozta pénteki Facebook-bejegyzésében a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter.
Tarr Zoltán közölte, Magyar Péter miniszterelnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke történelmi jelentőségű megállapodást kötött pénteken, amellyel elhárult minden akadály az elől, hogy a Magyarországnak jogosan járó, korábban befagyasztott uniós források végre megérkezzenek.
Ezzel párhuzamosan bejelentettük, hogy hazánk hivatalosan is beadta csatlakozási kérelmét az Európai Ügyészséghez - tette hozzá. Rámutatott: az Európai Ügyészséghez való csatlakozás az egyik garancia arra, hogy az uniós adófizetők pénzét, "a hazánknak szánt támogatásokat többé senki ne lophassa el".
A megállapodás igazi nyertesei a magyar emberek - húzta alá Tarr Zoltán.
Magyar Péter kormányfő pénteken sajtótájékoztatón közölte, hogy az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtak meg, ami a magyar éves költségvetés 13 százalékát kitevő összeg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
