Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2016. November 10. 10:19, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - Illusztráció: szombathely.hu

Szúrós szag miatt kiürítették a Savaria Egyetemi Központ egyik épületét

Szúrós szag miatt kiürítették a Savaria Egyetemi Központ egyik épületét

Szúrós szagot éreztek a levegőben, ezért a tűzoltók kiürítették a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjának \"D\" épületét a Berzsenyi téren csütörtök délelőtt

- közölte honlapján a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. Veszélyes gázkoncentrációt egyelőre nem mutattak ki a műszerek, de a szúrós szagot a helyszínre kiérkező tűzoltók is érezték. Az épületet százhatvan ember hagyta el, egyikük rosszullétre panaszkodott, őt a mentők ápolják - írták a közleményben.

Hozzáfűzték: a helyszínen van egy tűzoltóraj és a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat mobil laborja, amely jelenleg is méréseket végez. Egyelőre még keresik a szag forrását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot