Hírek
2025. Április 09. 07:37, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
- közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Londonban.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető a brit autóipar legjelentősebb képviselőivel folytatott tárgyalását követően arról számolt be, hogy Magyarországhoz hasonlóan az Egyesült Királyság is rendkívül fontos bástyája az európai és a globális autóiparnak.
Rámutatott, hogy a szektorban jelenleg nagy a bizonytalanság, hiszen egyelőre lehetetlen kiszámolni a bejelentett vámintézkedések pontos hatását, és azt sem lehet tudni, hogy ezek hogyan alakulnak majd a jövőben.
"De az biztos, hogy ez a globális autóipari bizonytalanság megnöveli azoknak az országoknak, azoknak a beruházási helyszíneknek a jelentőségét, amelyek stabilitást tudnak biztosítani" - hangsúlyozta.
"Márpedig Magyarország a világ autóipari szereplői számára a stabilitással egyenlő (…) És ezért már az elmúlt napokban is megnőtt az érdeklődés a világ autóipari szereplői részéről Magyarország mint beruházási helyszín iránt"- tette hozzá.
Szijjártó Péter úgy vélekedett, hogy Magyarországon a politikai és a gazdasági stabilitás kivételes egész Európában.
"Másrészt pedig az autóipar rendkívül robosztus, nagymértékű jelenléte, a teljes értéklánc jelenléte, a beszállító vállalatok jelenléte olyan nyugalmat, biztonságot és stabilitást ad az autóipari szereplőknek, amely stabilitásra, nyugalomra és biztonságra a mostani bizonytalan időszakban nagy szükség van"
- húzta alá.
"Azok az autóipari vállalatok, amelyek termelést, szolgáltatási funkciót vagy kutatás-fejlesztést hoztak Magyarországra, mind jól jártak, mind sikeresnek ítélik a beruházásukat, így ezen bizonytalan autóipari környezetben Magyarország biztonságot, stabilitást nyújt az autóipar szereplőinek" - folytatta.
"Ezért az elmúlt napokban már meg is növekedett érezhetően az érdeklődés Magyarország mint beruházási helyszín iránt a világ autóiparában. Most a mi munkánk az, hogy ezt az érdeklődést kiszolgáljuk, és minél előbb autóipari kapacitások növelésévé alakítsuk át ebben a bizonytalan globális gazdasági környezetben"
- összegzett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.