Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2012. Január 23. 07:36, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Szijjártó: örülünk, hogy ilyen sokan kiálltak Magyarországért

Szijjártó: örülünk, hogy ilyen sokan kiálltak Magyarországért

A miniszterelnök szóvivője megköszönte a szombati Békemenet részvevőinek, hogy kiálltak Magyarország mellett.

A megmozdulást értékelve egyúttal arra hívta fel a figyelmet, hogy még mindig él a 2010-es parlamenti választáson létrejött összefogás. A Békemenet Magyarországért elnevezésű megmozdulásról Szijjártó Péter azt mondta: 'örülünk, hogy ilyen sokan gondolták fontosnak azt, hogy kiálljanak Magyarországért.

'Öröm számunkra, hogy Magyarország történetének legnagyobb demonstrációját megszervezve az emberek tanúbizonyságát adták annak, hogy az a rendkívül széles összefogás, amelyet létrehoztak a 2010-es parlamenti választáson, és amely lehetővé tette Magyarország megújítását és újjászervezését, még mindig él. Örülünk és köszönjük, hogy kiálltak Magyarországért' - mondta Szijjártó Péter.

A Belügyminisztérium (BM) szerint négyszázezren demonstráltak a kormány mellett szombaton Budapesten, a Békemenet Magyarországért nevű megmozduláson. 'Emberemlékezet óta Magyarországon ekkora tömeg még nem demonstrált a kormány és politikája mellett' - írta szombati közleményében a BM.

A Hősök teréről elindult tömeg élén a demonstráció szervezői, mások mellett Bayer Zsolt közíró, Bencsik András, a Magyar Demokrata című lap főszerkesztője és Széles Gábor nagyvállalkozó haladt egy kifeszített molinót tartva, amelyre magyarul és angolul az volt írva: 'Nem leszünk gyarmat'.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is