Hírek
2020. Október 09. 14:09, péntek |
Külföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com/nellomusumeci.page/
Szicília kormányzója az erőszakos migránsok elszállítását sürgette

Az erőszakos migránsok azonnali elszállítását, valamint a többi bevándorló európai szétosztását sürgette Nello Musumeci szicíliai kormányzó csütörtökön, miután a sziget egyik migránsszállásán lázadás tört ki.
Nello Musumeci felszólította a belügyminisztert, késlekedés nélkül szállítsák el Szicíliából az erőszakos migránsokat, és ezzel egy időben helyezzék át máshova a legnagyobb olasz szigeten tartózkodó többi bevándorlót is.
A kormányzó azt javasolta, hogy a bevándorlókat a római kormánypártok bejelentései értelmében más európai államokba helyezzék át. A jobboldali Nello Musumeci így kívánt rámutatni, hogy a koronavírus-járvány februári kezdete óta egyetlen EU-tagállam sem vett át menedékkérőket Olaszországból.
Nello Musumeci azután nyilatkozott, hogy Agrigento egyik migránsszállásán kedd éjszaka lázadás tört ki. Az épületben elhelyezettek karantén alatt voltak. Hatvanöt, többségében tunéziai férfi el akarta hagyni az épületet, de miután ezt a központot felügyelő rendőrök megakadályozták, a migránsok kövekkel, kezük ügyébe került tárgyakkal dobálták meg a rendőröket. Poroltókkal és kitört ablakok üvegeivel támadtak rájuk. Később matracokat gyújtottak fel, ami miatt a szálláshely egy része kiégett. Három rendőr sebesült meg.
Nello Musumeci szolidaritását fejezte ki a rendfenntartó erők tagjaival. Hangoztatta, hogy a migránsok csekély része bizonyul agresszívnek, utóbbiak azonban annyira elszántak, hogy a központokból való távozás érdekében készek rátámadni a rendőrökre - mondta a politikus.
"Világos mindenki számára, hogy Szicíliát a római kormány parkolóként használja több ezer gazdasági bevándorló számára" - jelentette ki Nello Musumeci emlékeztetve, hogy a tunéziaiak nem jogosultak menedékkérelemre.
Agrigento polgármestere Lillo Fioretti elmondta, hogy négy hónapja jelzik a kormánynak, hogy a migránsszállás nem megfelelő helyen működik, mivel lakóépületet alakítottak át migránsközponttá a város egyik sűrűn lakott kerületében. "Ha az épületet páncélosokkal kell őrizni, ez azt jelenti, hogy veszélyes a környéken élők számára" - hangoztatta a polgármester.
A belügyi tárca korábbi adatai szerint Szicíliában július óta több mint nyolcezer migránst helyeztek el, akiknek többsége Lampedusából vittek át. A nagyobbik szigeten negyven migrásnközpont működik. Nello Musumeci augusztus 23-án elrendelte a sziget kiürítését, valamint a migránstáborok lezárását, de ezt a kormány hatályon kívül helyezte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten
2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld
Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták
A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.