Városlista
2026. június 15, hétfő - Jolán

Hírek

2011. Szeptember 21. 16:59, szerda | Helyi
Forrás: VMRFK - Szombathely

Sikeres volt a TISPOL akció Vas megyében

Sikeres volt a TISPOL akció Vas megyében

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság kijelölt közterületi állománya a TISPOL európai közlekedésbiztonsági ellenőrzés keretében 2011. szept. 13. és szept. 15-e között számos ellenőrzést hajtott végre

Az akció kifejezetten a passzív biztonsági eszközök, azon belül is a biztonsági öv és a gyermekbiztonsági rendszer előírásszerű használatának ellenőrzésére irányult, mely a járművezetőkre és az utasokra egyaránt kiterjedt.

A rendőr kollégák az akció keretében a megye területén 345 főt ellenőriztek. Ezen alkalmakkor 43 személlyel szemben helyszíni bírság kiszabására, míg 29 fővel szemben szabálysértési eljárás megindítására került sor.

Biztonsági öv használatának elmulasztása miatt 54 személlyel szemben közigazgatási eljárás indult, míg gyermekbiztonsági rendszer használatának elmulasztása miatt 1 esetben helyszíni bírságot szabtak ki.

Egyedi azonosító jel meghamisítása miatt 1 esetben került sor büntetőeljárás kezdeményezésére.

Címkék: TISPOL

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.