Hírek
2025. Január 30. 08:26, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Rétvári Bence: már több mint 4600 tanár bére magasabb egymillió forintnál a tankerületi iskolákban
Már több mint 4600 tanár bére magasabb egymillió forintnál a tankerületi iskolákban, a legmagasabb igazgatói bér 1 millió 742 ezer forint - közölte a Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára a Facebook-oldalán szerdán.
Rétvári Bence a bejegyzésben azt írta: fontos, hogy a tanárokat emberileg és anyagilag egyaránt megbecsüljék, hogy a tanárok bére elég legyen a kiváló pedagógusok pályán tartásához és a fiatalok tanári pályára ösztönzéséhez, hogy az igazgatók olyan bért tudjanak kínálni, amire több jelentkező közül választhatják ki a legjobb tanárt, illetve, hogy a magyar családok gyermekeit olyan tanárok tanítsák, akik anyagilag is megbecsülve érzik magukat.
A tavalyi átlagosan 32,2 százalékos és az idei átlagosan 21,2 százalékos béremeléssel a tanárok és óvónők átlagos fizetése 844 ezer forintra emelkedik - ismertette, hozzáfűzve, hogy összesen 4606 tanár bére magasabb 1 millió forintnál, közülük 1209 pedagógus nem vezető, 1929 igazgató és 1468 igazgató-helyettes.
A 2025-ös tanár és óvónő béremelés többletforrása a költségvetésben összesen 339 milliárd forint és jövőre a tanárok bére a diplomások bérével megegyező mértékben emelkedik tovább - tudatta az államtitkár.
Rétvári Bence posztjában megköszönte a tanárok kitartó munkáját és azt írta: folytatják a fejlesztéseket, mert az oktatásban - mint fogalmazott - "mindig van tennivaló".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
