Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2018. Március 06. 16:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Rengeteg teherautós és buszos szabálytalankodott egy hét alatt

Rengeteg teherautós és buszos szabálytalankodott egy hét alatt

Csaknem 400 jogsértést állapítottak meg a rendőrök a teherautók és buszok egyhetes országos ellenőrzésén - közölte a rendőrség kedden a honlapján.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálatának közleménye szerint az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózatának országos ellenőrzésén a rendőrök február 26. és március 4. között 1741 nehéz tehergépkocsit és 251 autóbuszt ellenőriztek. Az egyhetes akcióban az ellenőrzött járműveknél összesen 384 jogsértést állapítottak meg a rendőrök.

Azonnali közlekedési korlátozást 12 tehergépkocsinál rendeltek el. A vezetési és pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 68 esetben, a jármű-, illetve rakománybiztonsággal kapcsolatban 55 esetben, míg az okmányokkal összefüggő jogsértések miatt 27 esetben kellett intézkedést lefolytatni. A tehergépkocsi-vezetők ellenőrzése során alkoholfogyasztás gyanúja nem merült fel, 20 esetben a jármű vezetője, illetve utasa nem használta a biztonsági övet, míg 128 járművezető túllépte a megengedett legnagyobb sebességet.

Az autóbuszok ellenőrzésénél 2 jármű vezetője gyorshajtott, míg vezetési és pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 9 sofőrrel szemben kellett intézkedniük a rendőröknek - írták.

A Tispol európai szintű ellenőrzésének keretében elsősorban a vezetési és pihenőidőt, a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok megtartását, valamint a beutazás, illetve belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálták. Ezen felül az ellenőrzés kiterjedt az illegális migráció, az embercsempészés, a vagyon elleni bűncselekmények, valamint a kábítószerrel, lőfegyverrel kapcsolatos bűncselekmények felderítésére, megszakítására is - áll az ORFK közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot