Hírek
2012. Április 19. 07:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Önkéntes takarítás a Gellérthegyen a Föld napja alkalmából
A FŐKERT Nonprofit Zrt. az ÚJ Akropolisz Kulturális Egyesülettel karöltve a Föld Napja alkalmából 2012. április 22-én immár 17. alkalommal, takarítási akciót szervez a Gellérthegyen, a Gellért püspök szobor környékén.
Immár hagyomány, hogy a tavasz beköszöntével az Új Akropolisz Egyesülettel közösen nagytakarítást tart a FŐKERT Nonprofit Zrt. a Gellérthegyen.
A FŐKERT célja, hogy különféle akciókkal, közösségi programokkal hívja fel a figyelmet a környezetvédelem és a zöldterületek fontosságára és arra, hogy ha mindenki csak egy kicsit tesz a közért, együtt nagy változások érhetők el.
A Föld Napjára szervezett program keretében a szemétszedés, sarabolás mellett padokat, illetve korlátokat festhetnek, játszóeszközöket tisztíthatnak, lefolyókat takaríthatnak az önkéntesek.
A találkozási pont délelőtt 9 órakor a Gellérthegy északi oldalán található Gellért püspök szobornál lesz. Délután 3-ig, egész nap, folyamatosan lehet csatlakozni!
A munkálatokhoz szükséges eszközöket természetesen a FŐKERT Nonprofit Zrt. biztosítja a résztvevőknek. Mindenkit sok szeretettel várunk!
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
