Hírek
2011. Szeptember 17. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Napi egy alma távol tartja a stroke-ot
A Stroke című folyóiratban jelent meg az a tanulmány, amely szerint már napi egy alma vagy körte elfogyasztásával csökkenthető a szélütés előfordulásának kockázata.
A holland kutatók elmondták: egyelőre nem tudják, hogy mi az oka a pozitív hatásnak.
A tudósok elmondása szerint hasonlóan jó hatással van az egészségre a többi fehér húsú gyümölcs és zöldség, például a banán vagy a karfiol mindennapos fogyasztása is. A megfigyeléses vizsgálatok során kiderült: akik ezekből az élelmiszerekből a legtöbbet fogyasztották, azoknál a stroke kockázata 52 százalékkal csökkent.
Az eredmények kiértékelésekor arra a következtetésre jutottak, hogy 25 gramm fehér húsú gyümölcs, illetve zöldség elfogyasztása 9 százalékkal csökkentheti a szélütés előfordulásának esélyét. Viszonyításképpen: egy alma átlagos súlya 120 gramm.
A szakemberek nagy meglepetésére ugyanakkor nem találtak kapcsolatot a stroke kialakulási esélyének csökkenése és a zöld, a sárga, illetve a vörös és lila gyümölcsök és zöldségek fogyasztása között, pedig ezeknek az élelmiszereknek a jótékony hatásairól sokkal sűrűbben szólnak tanulmányok.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.
