Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2016. November 16. 08:02, szerda | Belföld
Forrás: mti

Mégsem szabadulhat óvadék ellenében a zuglói gázoló nő

Mégsem szabadulhat óvadék ellenében a zuglói gázoló nő

Másodfokon elutasította a bíróság az óvadékra irányuló kérelmet, így továbbra is előzetesben marad az a nő, aki a múlt héten elgázolt egy idős férfit Zuglóban, majd megállás és segítségnyújtás nélkül továbbhajtott

- közölte a Fővárosi Főügyészség az MTI megkeresésére kedden. A férfi belehalt sérüléseibe. A Fővárosi Törvényszék - egyetértve az ügyészi fellebbezéssel - az előzetes letartóztatás helybenhagyása mellett döntött, elutasítva a nő kétmillió forintos óvadék ellenében történő szabadlábra helyezését.

Az első fokon eljáró Budai Központi Kerületi Bíróság múlt héten - nyomkövető alkalmazása mellett - lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el a gázoló ellen, miután kétmillió forint óvadék ellenében megszüntette előzetes letartóztatását. A nő a baleset után az autóval megállás és segítségnyújtás, valamint a rendőrség értesítése nélkül elhagyta a helyszínt, később telefonon jelentkezett a rendőrségnél.

A Fővárosi Főügyészség az MTI megkeresésére kedden közölte: a másodfokú bíróság az ügyészi fellebbezést alaposnak találta, az abban foglaltakkal egyetértve, az előzetes letartóztatás helybenhagyása mellett, az óvadék elfogadására irányuló kérelmet elutasította.

A Fővárosi Törvényszék egyetértett az ügyészség fellebbezésében foglaltakkal, miszerint az elkövetés körülményeire, a gyanúsított baleset után tanúsított magatartására, a bűncselekmény tárgyi súlyára is tekintettel az eljárás jelenlegi szakaszában a legszigorúbb kényszerintézkedés, az előzetes letartóztatás elrendelése szükséges és indokolt - közölte a főügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld

Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik