Városlista
2025. október 8, szerda - Koppány

Hírek

2022. November 30. 09:07, szerda | Belföld
Forrás: mti

MÁV: szerdán használhatók utoljára az előző tanévre szóló matricával ellátott diákigazolványok

MÁV: szerdán használhatók utoljára az előző tanévre szóló matricával ellátott diákigazolványok

Szerdán használhatók utoljára az előző tanévre szóló érvényesítő matricával ellátott diákigazolványok a MÁV-Volán-csoport járatain.

A MÁV azt közölte az MTI-vel, hogy az előző tanévben, illetve annak második félévében kiadott érvényesítő matricákkal ellátott diákigazolványokat még szerdán elfogadják a MÁV-START, a Volánbusz és a HÉV járatain.

Hozzátették: december 1-től már csak a 2022/2023-as tanévre, vagy annak első félévére szóló érvényesítő matricákkal ellátott diákigazolványokkal lehet utazni.

Jelezték, hogy korábban egy hónappal - október 31. helyett november 30-ig - hosszabbították meg az előző tanéves érvényesítő matricával ellátott diákigazolványok érvényességi idejét a közlekedési szolgáltatóknál.

December 1-jétől a köznevelésben a 2022/2023-as tanév érvényesítő matricájával, a felsőoktatásban pedig a 2022/2023-as tanév első féléves matricájával érvényesített diákigazolványokkal lehet kedvezményesen utazni a MÁV-Volán-csoport járatain.

A diákkedvezmények jogosulatlan igénybevétele esetén ugyanúgy pótdíjat kell fizetni, mint jegy nélküli utazáskor - áll a MÁV közleményében.

Címkék: diákigazolvány, máv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!

2025. Október 08. 07:38, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek

Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek - mondta az Országgyűlés elnöke kedden Az Országház Bora 2025 verseny díjátadó ünnepségén a Parlamentben.

2025. Október 08. 07:37, szerda | Belföld

KTK: már közel hétszázezer konzultációs ívet kézbesített a Magyar Posta

Pár nap alatt már közel hétszázezer nemzeti konzultációs ívet kézbesítettek a Magyar Posta munkatársai - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:36, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: a területi közigazgatásban dolgozóknak köszönhető, hogy lehet jó államot építeni

A területi közigazgatásban dolgozók hitének és elkötelezettségének köszönhető, hogy Magyarországon lehet jó államot építeni