Hírek
2018. Szeptember 28. 07:19, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Ma kezdődik a kétnapos Kutatók éjszakája programsorozat
Ma kezdődik a kétnapos Kutatók éjszakája eseménysorozat, amelyen országszerte több mint kétszáz helyszínen mintegy 2600 program várja az érdeklődőket pénteken és szombaton.
Az ország egyik legjelentősebb tudományos ismeretterjesztő rendezvénye alkalmából kutatóintézetek, egyetemek, középiskolai laborok nyitják ki kapuikat, és látják vendégül az érdeklődőket.
Az Európa-szerte megrendezett ingyenes eseménysorozat célja a tudomány népszerűsítése mellett, hogy a fiatalok kedvet kapjanak a tudományos életpályához.
Az esemény az idén először két napig tart, sok helyszínen szombaton is fogadják a látogatókat, emellett 2018-ban a kulturális örökség európai évéhez kapcsolódva a korábbinál több múzeum, levéltár és humán tudományokat művelő intézmény csatlakozott az eseménysorozathoz, köztük a Magyar Nemzeti Múzeum, a Petőfi Irodalmi Múzeum, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum, az óbudai Vasarely Múzeum és a Holokauszt Emlékközpont.
A programok között lesz például holografikus lézershow, űrbázisépítés, villámkészítés, emellett robotok, drónok várják az érdeklődőket.
Az eseményeken való részvétel ingyenes, de bizonyos programokon csak a rendezvény honlapján, a kutatokejszakaja.hu oldalon való előzetes regisztrációval lehet részt venni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
