Városlista
2025. május 7, szerda - Gizella

Hírek

2019. December 08. 17:10, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Laborokban használható hidrogéngenerátort fejlesztettek ki

Laborokban használható hidrogéngenerátort fejlesztettek ki

Laboratóriumokban használható hidrogéngenerátort fejlesztett a Thales Nano Energy Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a H-Genie elnevezésű eszköz rangos nemzetközi elismerést kapott

- tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t. A közlemény szerint a H-Genie az egyetlen olyan hidrogéngenerátor a piacon, amely nagynyomású hidrogént képes előállítani. Ezzel kiválthatók a laboratóriumokban a nagynyomású és veszélyesnek minősített gázpalackok.

A berendezés vízbontással, elektrolízissel állítja elő a hidrogént. Ráadásul a készülék okosfunkciókat is kínál: jelzi, mennyi hidrogén fogyott, és a hidrogén felhasználásával végbement reakciókról azonnal ábrákat készít - közölte Janáky Csaba, az SZTE fejlesztésben részt vevő docense.

Kifejtette: a kémiában sok olyan készülékkel dolgoznak, amely hidrogént használ. Előfordult, hogy nekik is szükségük lett volna olyan hidrogéngenerátorra, amely nem palackról működik.

A H-Genie felkerült az Egyesült Államokban megjelenő Research & Development World magazin R&D 100 Awards listájára. A díj az egyik legrangosabb innovációs elismerésnek számít, marketingértéke is jelentős, odaítélésének egyik legfontosabb szempontja a zsűri által kért vásárlói nyilatkozatok elemzése volt. A fejlesztésről a Szegedi Tudományegyetem és a ThalesNano Energy Zrt. közös szabadalmi bejelentést tett.

Címkék: generátor, hidrogén, labor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra

A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig