Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2012. Augusztus 09. 19:07, csütörtök | Helyi
Forrás: Vas Népe online

Közlekedik a család, Vas megyében is

Közlekedik a család, Vas megyében is

Vas megye - A rendőrség keresi Vas megye legjobban közlekedő családját - a felhívás kapcsán közlekedésbiztonsági nyílt napot is rendeznek

Az ORFK-Országos Baleset-megelőzési Bizottság idei baleset-megelőzési propaganda tevékenységében előtérbe kívánja helyezni a családok szabályos közlekedésének bemutatását, ezáltal a példamutatás erejében rejlő lehetőségek teljes körű kiaknázásával pozitív példát mutatna a közlekedés többi részvevőjének. Ezért a megalakulásának 20. évfordulóját ünneplő ORFK-OBB meghirdeti a Közlekedik a család elnevezésű közlekedésbiztonsági vetélkedősorozatot.

A vetélkedő megyei döntője a Vas Megyei Baleset-megelőzési Bizottság szervezésében 2012. szeptember 8-án (szombaton) 10-16 óra között lesz Szombathelyen a TESCO (Zanati u.70) parkolóban, egy közlekedésbiztonsági nyílt nap keretében. A Magyar Autóklub egy mobil baleset-megelőzési kamionnal kitelepül a rendezvény helyszínére és a kilátogató gyerekek részére kerékpáros vetélkedőt, a gépjárművezetők részére elméleti, a mobil vezetéstechnikai pálya felhasználásával pedig gyakorlati képzést szervez. Egy cég gépjárművezető oktatói az érdeklődők részére próbaút során adnak gyakorlati vezetéstechnikai és baleset-megelőzési tanácsokat, a Magyar Vöröskereszt Vas Megyei Szervezete különböző programokkal vesz részt a rendezvényen.

A nyílt napok programjain bárki, ingyenesen részt vehet. A Közlekedik a család közlekedésbiztonsági vetélkedőre azon családok jelentkezhetnek, akik két 6-18 év közötti gyermeket nevelnek és legalább az egyik szülő „B” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik. A család valamennyi tagja KRESZ tesztlapot tölt ki, majd a gyermekek kerékpáros ügyességi, míg az egyik szülő (saját gépjárművel) gépkocsi vezetéstechnikai pályán mutathatja be tudását.

A rendezvényen folyamatosan történik a családok elméleti és gyakorlati tudásának lemérése, majd írásban értesítjük azt a családot, aki a legsikeresebben szerepelt és megyénket képviseli a verseny országos döntőjén októberben, a Zsámbék mellett átadásra kerülő közlekedésbiztonsági és vezetéstechnikai centrumban. A megyei döntőn a Vas Megyei Baleset-megelőzési Bizottság ajándékait lehet megnyerni, míg az országos döntőről valamennyi résztvevő család értékes ajándéktárgyakkal térhet haza.

A versenyre jelentkezni előzetesen a kozl.vasmrfk@vas.police.hu e-mail címre vagy a 06/94/513-557 fax számra 2012. szeptember 03-ig a jelentkező család személyes adatainak és elérhetőségének megadásával lehet.

Az ORFK-OBB honlapján tesztlapok helyes kitöltésével további kettő család részére biztosítanak nevezési lehetőséget az országos döntőre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.