Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2017. Július 05. 07:25, szerda | Belföld
Forrás: mti

Közép-Európa legnagyobb Alfa Romeo-találkozóját rendezik Zánkán

Közép-Európa legnagyobb Alfa Romeo-találkozóját rendezik Zánkán

Közép-Európa legnagyobb Alfa Romeo-márkatalálkozóját tartják szombaton Zánkán, az AlfaCity elnevezésű rendezvényre több mint 1200 Alfa Romeót várnak, és bemutatják az olasz gyártó első szabadidőautóját, a Stelviót is

- közölték a szervezők az MTI-vel. A www.alfaamore.hu internetes közösség által szervezett fesztivált tizenegyedik alkalommal rendezik meg. Az elmúlt években rendre 800 fölötti autó és mintegy 3-4 ezer ember fordult meg AlfaCityben, idén a szervezők arra számítanak, hogy a tavalyihoz hasonlóan, több mint ezer Alfa Romeo érkezik Zánkára, az Erzsébet-táborba.

A rendezvényre minden évben több mint száz autó külföldről érkezik, idén is több alfást várnak Olaszországból, Horvátországból, Szlovákiából, Szerbiából és Romániából, de Lengyelországból és Csehországból is jelezték részvételüket.

A programok között a Stelvio bemutatója mellett oldtimer és youngtimer kiállítás, sportversenyek, sárkányhajózás és szimulátor verseny szerepel, majd kora este a Hősök zenekar ad koncertet.

Az Alfa Amore 2004 áprilisában indult el azzal a céllal, hogy összefogja a magyar Alfa Romeo-tulajdonosokat, de közlésük szerint feladatuknak tekintik az idén 107. születésnapját ünneplő márka hagyományának ápolását, hírnevének továbbvitelét is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik