Hírek
2012. Február 06. 16:04, hétfő |
Helyi
Forrás: Cságoly Szilvia
Kora délután Celldömölkre is megérkezett a hó - frissítve!
A mai napon - hétfőn - nem sokkal dél után Celldömölköt is elérte a napok óta várt havazás, melyet viharos szél kísért.
Az országos sajtó már jó néhány nappal ezelőtt felhívtafigyelmünket a jelentős mértékű havazásra, ám ebből ma délig nem sokatérzékeltünk.
Az OMSZ tájékozatása szerint az elkövetkezendő időszakban a következő képpen alakul térségünk időjárása:
"Figyelmeztető előrejelzés Magyarország területére 2012.02.07. kedd éjfélig
HAVAZÁS: Az északkeleti tájak kivételével sokfelé várható havazás, amely holnap napközben kelet felől fokozatosan megszűnik. Összességében a friss hó mennyisége a Duna-Tisza-köze déli részén és a Dél-Dunántúlon, valamint a Balaton-felvidéken 10-20 cm között várható.
SZÉL: A Nyugat-Dunántúlon napközben egyre erősebb lesz az északi szél. Késő estétől viharos (70-80 km/h) lökések lehetnek. Az északkeleti országrészben is lehetnek helyenként viharos lökések. A szél várhatóan kedd estétől mérséklődik.
HÓFÚVÁS: A Dunántúlon és északkeleten többfelé lehet hófúvásra számítani. Magasabb hótorlaszokat ma különösen Somogy, holnap már Zala és Baranya megyében is emelhet az erős, ill. viharos szél."
"Figyelmeztető előrejelzés Magyarország területére 2012.02.08. szerda éjfélig
HAVAZÁS: Kedden a Dunántúlon még havazhat, de délután inkább már csak a délnyugati megyékben eshet hó. Frissen lehulló mennyisége lepel - 5 cm között valószínű, ezen belül délnyugaton várható a több.
SZÉL-HÓFÚVÁS: A Nyugat-Dunántúlon (GYőr-Moson-Sopron, Vas, Zala és Somogy megyében) helyenként 60-80 km/h-s, északkeleten 60-65 km/h-s széllökések kísérik a délutáni, kora esti órákig az északi, északkeleti szelet.
Ezáltal különösen a Nyugat-Dunántúlon, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében lehet komolyabb hófúvásra számítani. Estétől fokozatos mérséklődésnek indul a szél, lassan szűnni kezd a hófúvás.
NAGY HIDEG: Estétől a Duna-Tisza közén, majd hajnalra az Alföld nagy részén, illetve Fejér, Tolna és Baranya megyékben is nagy területen -15°C alá csökkenhet a hőmérséklet, sőt, akár -20°C alatti értékek is előfordulhatnak több helyen."
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.
