Városlista
2025. május 6, kedd - Ivett

Hírek

2011. Szeptember 13. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Kiskőrös Magyarország legkedveltebb borvidéki települése

Kiskőrös Magyarország legkedveltebb borvidéki települése

Kiskőrös városa nyerte az ország legnépszerűbb borvidéki települése címet. A Koccintás 2011 verseny ünnepélyes díjátadójára a Budavári Borfesztivál utolsó napján került sor - tudatja a Vidékfejlesztési Minisztérium.

A tíz legnépszerűbb borvidéki település kihirdetése mellett díjat nyertek még azok a helységek is, amelyek a lélekszámuk szerint kialakított kategóriában büszkélkedhettek a legtöbb koccintóval. Mint ismert, a legkedveltebb borvidéki település címet azok a falvak, városok nyerhették, amelyeknél - az adott helység lélekszámát is figyelembe véve - a legtöbb borász és borkedvelő koccintott szeptember 4-én 16 órakor.

Országszerte tíz borvidék települései mozdultak meg az augusztusi felhívásra és egyszerre több mint 7000 ember emelte a poharát koccintásra. A rendezvénynek köszönhetően számos új kapcsolat is született a borászok és a borkedvelők között, valamint az eddiginél nagyobb figyelmet kaptak az ágazatban dolgozók is .

Magyarország legkedveltebb borvidéki települése 2011-ben: Kiskőrös

A borvidék legkedveltebb települései 2011-ben:

Kunsági borvidéken Kiskőrös település
Hajós-Bajai borvidéken Hajós település
Tokaji borvidéken Olaszliszka település
Nagy-Somlói borvidéken Somlószőlős település
Villányi borvidéken Kisharsány település
Pécsi borvidéken Kisjakabfalva település
Egri borvidéken Noszvaj település
Etyek-Budai borvidéken Budafok településrész
Soproni borvidéken Sopron település
Bükki borvidéken Cserépfalu település

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 06. 07:40, kedd | Belföld

NAV: május 20-áig kell elfogadni vagy módosítani az adóhivatal által készített bevallási tervezeteket

Május 20-áig kell elfogadni vagy módosítani a NAV által készített bevallási tervezeteket, akinek fizetendő szja-ja maradt, 500 ezer forintig automatikus részletfizetést kap, ha ezt jelzi a tervezetben

2025. Május 06. 07:37, kedd | Belföld

Érettségi - Több mint 80 ezren kezdték meg a vizsgát magyar nyelv és irodalomból

Magyar nyelv és irodalomból középszinten 1140 helyszínen 77 972, emelt szinten 61 helyszínen 2278 vizsgázó tesz érettségit - tudatta az Oktatási Hivatal hétfőn a honlapján.

2025. Május 04. 08:59, vasárnap | Belföld

Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon

Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.