Hírek
2012. Április 08. 14:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Későbbre halasztják az általános sztrájkot a Dunaferrnél
A Dunaferrnél a tervezettnél két nappal később, április 12-én, csütörtökön tartják meg a meghirdetett általános sztrájkot, abban az esetben, ha addig nem járnak eredménnyel a bértárgyalások.
Mondta a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke az MTI-nek szombaton.
Mucsi Zoltán tájékoztatása szerint a munkabeszüntetést azért hirdette meg az érdekképviselet, s a pénteken hozzá csatlakozott Dunaferr Ifjúsági Szövetség, hogy kikényszerítsék az alapbér, valamint a szociális juttatások 4,2 százalékos emelését, valamint a 13. és 14. havi bér kifizetését. Ennek érdekében a múlt héten már kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak.
A jövő hét keddre tervezett általános sztrájkot a cégcsoporton belüli műszaki, technológiai okok miatt halasztják el két nappal. A húsvét utáni első munkanapon több üzemben karbantartási, üzemviteli szünet lesz.
A munkabeszüntetés részleteiről húsvét utáni kedden dönt a szakszervezeti szövetség tanácsa.
Az érdekképviselet január óta folytat bértárgyalásokat a cégcsoport menedzsmentjével. A munkáltató és a szakszervezet álláspontja abban megegyezik, hogy a jelzett infláció mértékének megfelelően, január elsejei hatállyal 4,2 százalékkal emelkedjen a munkavállalók alapbére és a szociális juttatások mértéke.
A cégvezetés a tárgyalások legutóbbi fordulóján javasolta, hogy a 13. havi, úgynevezett szabadságos bér teljes összegét fizessék ki a második félévben a munkavállalóknak, a 14. havi, úgynevezett karácsonyi bér azonban "további megállapodás tárgyát képezi".
A menedzsment álláspontja szerint ennek a két bérelemnek a munkavállalók anyagi ösztönzését szolgáló rendszer részévé kell válnia.
A bérmegállapodáshoz a cégcsoport orosz főrészvényesének a beleegyezése szükséges - mondta Mucsi Zoltán.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
