Hírek
2012. Március 24. 07:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Újabb K.O. a forintnak - jön a 315-ös szint?
Az idei év legrosszabb hetén vannak túl a piacok, főleg a tőzsdék. A nyugat-európai és amerikai részvénypiacok 2 százalékot meghaladó kiigazítást tudhatnak maguk mögött az elmúlt napokban.
Ezen a héten átlagosan 2 százalékkal gyengültek a vezető részvénypiacok világszerte. Ok, illetve hivatkozás volt bőven.
A kínai feldolgozóipar nagyot esett márciusban és erre mintegy rímelve az európai vállalatok jövőbeli terveiről (beszerzési menedzser-indexek) is kiábrándító hírek jöttek. Az amerikai Fed részéről egyelőre csend van egy esetleges mennyiségi lazításról (QE3), a brit központi bank megosztott a folytatásban, az EKB pedig folytatja az LTRO-t, viszont a gondok sokkal összetettebbek, mintsem azt meg lehetne oldani az EKB eszközeivel - írta a privatbankar.hu. Közben az európai piacokat sokkolták azok a beszerzési menedzser-indexek, amelyek az EU vállalatainak a megrendeléseiről, tehát a kilátásokról szólnak. Az adatsorok ezúttal azért ijesztették meg a piacokat, mert Franciaországból és Németországból, a két legerősebb gazdaságból mutatták a pesszimizmus erősödését. Az európai gondokat a görög kötvénycsere-program nem oldotta meg csak elodázta, valószínűleg csak napok kérdése az újabb pánik a perifériás országok adósságával kapcsolatban.
A forintot tegnap megint padlóra küldték olyannyira, hogy az euróval szembeni jegyzés 295 forint fölé került, ehhez persze a romló nemzetközi hangulat is hozzájárul, de az sem túl kedvező hír a befektetőknek, hogy a magyar állam esetleg újabb devizakötvény kibocsátással jelentkezne.Töröcskei István, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója tegnap azt mondta a Reutersnek, hogy Magyarország még azelőtt kibocsáthat devizakötvényt, hogy megállapodna az új hitelről az Európai Unióval és a Nemzetközi Valutaalappal.Londoni elemzők szerint nem zárható ki egy magyar devizakötvény-kibocsátás sikere még az új EU/IMF-megállapodás előtt és ez javíthatná is a magyar tárgyalási pozíciókat, ugyanakkor kockázatai is lennének.
Közben azonnali forinteladást javasol euró ellenében a Nomura, a közös deviza jegyzése szerintük 310-315 forintig is emelkedhet. A befektetési bank úgy gondolja, hogy véget ér az optimista hangulat a piacokon és elkezdődhet a gyengébbnek vélt devizák elleni pozíciók nyitása - írta a Magyar Hírlap.A bank elemzői szerint az árfolyamok alakulása bizonyíték arra, hogy általában eljött az ideje a feltörekvő piaci devizák elleni pozíciók nyitására. Ezen devizák alulteljesítésének oka a folyó fizetés mérleghiány, s a csökkenő kereslet ezen devizák iránt, amelyek gyengítésére általában is törekednek ezen országok kormányzatai.Ráadásul az elmúlt napok piaci fejleményei azt mutatják, hogy a befektetők részéről véget ért a magasabb kockázatú pozíciók felvételének időszaka, ami szintén ezen devizák árfolyama ellen ható tényező.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 07:51, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége hazánkban építi fel az első gyárát a régióban
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban - jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.
2024. November 21. 07:49, csütörtök | Belföld
David Pressman bejelentette távozását
A liberális demokrácia védelmének fontosságáról tartott beszédet David Pressman budapesti amerikai nagykövet, akinek mandátuma január közepén jár le.
2024. November 20. 07:39, szerda | Belföld
Pintér Sándor: az elmúlt két évben több mint kilencven intézkedés segítette az egészségügy jobbítását
Az egészségügy jobbítását több mint kilencven intézkedés segítette az elmúlt két évben - mondta Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján kedden Budapesten.
2024. November 19. 07:56, kedd | Belföld
Gyulay Zsolt: elsősorban elköteleződés, konszenzus kell az olimpiarendezéshez
Elsősorban el kellene köteleződni, társadalmi konszenzusnak kellene kialakulnia ahhoz, hogy Budapest, illetve Magyarország egyszer olimpiát rendezhessen