Városlista
2025. augusztus 9, szombat - Emőd

Hírek

2011. Szeptember 11. 07:23, vasárnap | Életmód
Forrás: HírTV

Ismét futottak a rákkutatásért

Tizenkilencedik alkalommal rajtolt el a Fuss a Rákkutatásért Alapítvány, a magyar-kínai gazdasági kamara és a VOSZ jótékonysági futóversenye.

A rendezvény segítségével 1997 óta több mint 150 millió forint értékben jutottak nagy értékű, világszínvonalú berendezésekhez a magyarországi rákkutatással foglalkozó szakemberek. Az Országos Polgárőr Szövetség az alapítvány támogatására gyűjtést is szervezett. A befolyt kétmillió forintot a versenyen adták át.

„Ez egy szörnyű betegség, aminek még mindig nincs meg a megoldása, és legalább egy kis porszemet mi is tudunk gyűjteni” – fogalmazott Takács Ildikó, a Fuss a Rákkutatásért Alapítvány létrehozója. Elmondta: „mi nem pénzt adományozunk, hanem műszert veszünk. Senki nem kap az alapítvány szervező csapatából egy fillért sem”. (pr)

hírTV

Címkék: rák

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 09. 10:34, szombat | Életmód

Hat érmet nyertek a magyar diákok a mesterséges intelligencia diákolimpián Pekingben

Két ezüst- és négy bronzérmet szereztek a magyar diákok a Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián Pekingben - tudatták a magyar szervezők az MTI-vel közleményben pénteken.

2025. Augusztus 08. 08:00, péntek | Életmód

Megújult a Neptun-rendszer

Megújult a Neptun-rendszer, ennek köszönhetően az egyetemi hallgatók modern, felhasználóbarát felületen, mobiltelefonon is intézhetik tanulmányi adminisztrációjukat -

2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Életmód

Otthon Centrum: az első fél évben a leggyorsabban a panellakások keltek el