Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2019. November 16. 18:02, szombat | Belföld
Forrás: mti

Idén a koraszülötteket támogatja a közmédia a Jónak lenni jó! kampánnyal

Idén a koraszülötteket támogatja a közmédia a Jónak lenni jó! kampánnyal

A Jónak lenni jó! kampánnyal a koraszülötteket támogatja a közmédia idén; az összegyűjtött pénzt egy olyan szervezet - a Peter Cerny Alapítvány - kapja, amely 30 éve foglalkozik ezzel

- hangzott el az M1 csatorna szombat reggeli műsorában. Siklósi Beatrix, az M5 csatornaigazgatója, a kampány projektvezetője elmondta, nagyon sokakat érint már Magyarországon a koraszülöttmentés ügye, hiszen egyre több koraszülött van, ezért jó helyre megy majd az a pénz, amit a kampányban összegyűjtenek.

Somogyvári Zsolt, a Peter Cerny Alapítvány szakmai vezetője a műsorban elmondta, amikor elkezdték a munkát még 18-20 ezrelék volt a halálozási arány, most pedig 3,5 ezrelék. Ez a koraszülöttosztályok, illetve a szállítószolgálatok közös érdeme - fűzte hozzá.

A támogatást a géppark megújítására és a kollégáik, illetve az utánpótlás képzésére fordítják - mondta.

A kampány adományvonala már él: a 13600-as számon a 04-es mellék megadásával vagy a 13600-as számra a 04-es kóddal küldött sms-sel hívásonként és üzenetenként 500 forinttal lehet támogatni a koraszülöttek mentését és szállítását 1989 óta végző Peter Cerny Alapítványt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot