Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2015. Július 31. 08:08, péntek | Külföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció

Halálos bungee jumping: egy brit turista hamarabb ugrott

Halálos bungee jumping: egy brit turista hamarabb ugrott

Félreértette az ugrást előkészítő segítőt az a brit turista, aki múlt héten vesztette életét bungee jumping közben Dél-Spanyolországban - jelentették be a spanyol hatóságok.

A nyomozás eredményét ismertetve csütörtökön közölték, a brit lány anélkül vette magát a mélybe, hogy arra megkapta volna az utasítást, de a tartókötél még nem volt elég feszes, ezért nekicsapódott a völgyhíd egyik kőpillérének, és életét vesztette.

A rendőrségi vizsgálat szerint 14 embert vitt a bungee jumpingot szervező cég aznap a Granada közelében lévő Puente Tablate nevű völgyhídra. A csoporttal egyetlen segítő maradt odafent, akinek az volt a dolga, hogy megfelelően felkészítse az ugrókat, az ugrások előtt ellenőrizze a felszerelést és a biztonságos ugrás feltételeit.

Amikor a fiatal brit nő került sorra, a segítő felrakta rá az ugráshoz szükséges felszerelést, majd elment, hogy megfeszítsen egy tartókötelet. A nő anélkül ugrott a mélybe, hogy megvárta volna, amíg a segítő visszatér és engedélyt ad az ugrásra.

A hatóságok szerint a megfelelő kommunikáció és a megértés hiánya vezetett a tragédiához, amiért a segítőt terheli felelősség. Ugyanakkor a cég vezetői is hibásak, amiért a csoporttal csupán egy segítő maradt a hídon. Továbbá nem bizonyítható, hogy a bungee jumping résztvevői, akár szóban, akár írásban, megkapták-e a szükséges felvilágosítást az ugrást megelőzően azzal kapcsolatban, hogy mi fog történni és mire kell figyelniük.

A bungee jumpingokat szervező cég tulajdonosát, ügyvezetőjét és a segítőt gondatlanságból elkövetett emberöléssel gyanúsítják a hatóságok.

Címkék: baleset, bungee jumping

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.