Hírek
2022. Szeptember 08. 11:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Gulyás Gergely: Maximum 18 fok lehet az állami intézmények irodáiban
A miniszterelnökséget vezető miniszter kormányinfót tart.
A kormányinfón egyebek mellett elhangzott:
- Működtetni kell az önkormányzatoknak az alapszolgáltatásokat, ha kell, vehetnek fel hitelt is, de kormányzati segítségre is van kilátás.
- A benzin- és élelmiszerárstopról a jövő héten dönt a kormány.
- Spórolni kell az állami intézményekben, 18 fok lesz az irodákban. Az otthoni munkát nem támogatják, a személyes jelenlétre szükség van az államigazgatásban. A kórházak és bentlakásos szociális intézmények kivételével 25 %-os gázcsökkentést írtak elő az állami intézményekben.
- Hatósági áras lesz a tűzifaprogramban beszerezhető fa. Ebben az esetben rönkfáról van szó, amely olcsóbb lesz, mint a Tüzépeken beszerezhető fa
- A távhőárak a lakossági fogyasztóknak nem változnak
- Támogatási program jön az energiaigényes iparágakban. A kormány kidolgoz egy programot az energiaintenzív kis- és középvállalkozások támogatására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.