Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2017. Szeptember 01. 11:53, péntek | Életmód
Forrás: mti

Fontos a gyerekek pénzügyi tudatosságának fejlesztése

Fontos a gyerekek pénzügyi tudatosságának fejlesztése

Fontos az általános iskola 7-8. osztályában tanuló gyerekek pénzügyi tudatosságának fejlesztése, hiszen már ők is gazdálkodnak, zsebpénzt kapnak,

illetve gyűjtenek céljaik elérésére, ebben segít a Pénziránytű Alapítvány által készített Küldetések a pénz világában című tankönyv - mondta Merényi Zsuzsanna, az alapítvány oktatási igazgatója pénteken az M1 aktuális csatornán.
Az oktatási igazgató szerint a gyerekeken keresztül a családok is tanulnak.

A tankönyvben olyan témákkal foglalkoznak, amelyek egy család életében is fontosak lehetnek, így például a pénz korszerű kezelésével, illetve a családi költségvetés kiadásaival és bevételeivel.

Merényi Zsuzsanna közölte: idén az általános iskolák 60 ezer példányban rendelték meg ingyenesen a tankönyvet.

Felidézte, hogy az alapítvány tavaly a középiskolásoknak készített hasonló témában tankönyvet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:49, csütörtök | Életmód

Elhunyt Voith Ági színművész

Elhunyt Voith Ági Jászai Mari-díjas színésznő, rendező, érdemes és kiváló művész. A József Attila Színház örökös tagját 81 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a színház az MTI-vel.

2026. Január 29. 07:48, csütörtök | Életmód

Kína ízeit és a medvék világát mutatják be a Fővárosi Állatkertben a hétvégén

Péntektől három estén Kína ízeivel, vasárnap nap közben pedig a medvék világával ismerkedhetnek a látogatók a Fővárosi Állat- és Növénykertben.

2026. Január 27. 07:34, kedd | Életmód

Szálló por - Sokat javult a levegőminőség az országban

Sokat javult a levegő minősége az országban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) hétfőn közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképe szerint.

2026. Január 26. 06:57, hétfő | Életmód

Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat

Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat. A makói önkormányzat elismerését vasárnap Farkas Éva Erzsébet (Fidesz-KDNP) polgármester adta át a Hagymaházban.