Hírek
2017. Szeptember 08. 18:58, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Felrobbant egy személyautó Kijev belvárosában, áldozatok is vannak

Felrobbant egy személyautó péntek délután Kijev belvárosában, sajtóhírek szerint egy férfi meghalt, egy nőt és egy gyermeket pedig sérülésekkel kórházba szállítottak.
Az UNIAN ukrán hírügynökség jelentése szerint egy Toyota Camry márkájú georgiai rendszámú gépkocsi robbant fel. Szemtanúk arról számoltak be, hogy a detonáció meglehetősen nagy erejű volt. Artem Sevcsenko a belügyminisztérium sajtóosztályának vezetője közölte, hogy az előzetes vizsgálatok szerint pokolgép robbant az autóban. Közölte, hogy a rendőrség szándékos emberölés miatt indított nyomozást.
Zorjan Skirjak belügyi tanácsadó a 112 Ukrajina hírtévé adásában megerősítette: egy férfi életét vesztette, egy nő pedig megsérült a robbanásban. "Amennyire tudom, a gyermek jól van" - tette hozzá. Közölte, hogy a hatóságok még dolgoznak az áldozatok személyazonosságának megállapításán. Ezt később Sevcsenko is megerősítette. Hozzátette, hogy a nő súlyos, életveszélyes állapotban van.
Sajtóértesülések szerint a robbanásban meghalt férfi csecsen nemzetiségű, aki állítólag harcolt önkéntesként a Donyec-medencei fegyveres konfliktusban ukrán oldalon. Az Eszpreszo ukrán televízió saját forrásra hivatkozva közölte, hogy a férfi neve Tyimur Mahauri (Ali Dubajev), de ismert volt Ruszlan Papaszkeri néven is. 2012 őszén Törökországban letartóztatták azzal váddal, hogy megölte Muszi Atajevet, a Kaukázusi Emirátus elnevezésű, oroszellenes iszlamista militáns szervezet képviselőjét.
A belügyminisztérium sajtóosztályának vezetője ebből annyit erősített meg, hogy az elhunyt férfit valóban Tyimur Mahaurinak hívják - szavai szerint - georgiai állampolgár volt és "csecsen bűnözői körökkel" állt kapcsolatban. Hozzátette, hogy a férfi nem volt politikus. Sevcsenko elárulta továbbá, hogy a férfit a múlt télen Ukrajnában is őrizetbe vették és vádat emeltek ellene jogtalan fegyvertartásért. Mahauri elismerte bűnösségét és együttműködött a hatóságokkal, felfüggesztett szabadságvesztést kapott, öt évet három évre felfüggesztve.
Sevcsenko megerősítette, hogy a férfitól a télen elkoboztak egy igazolványt, amely szerint állítólag a Manszur sejkről elnevezett önkéntes alakulat tagja volt. A sajtótitkár szerint ez nyilvánvalóan nem hivatalos alakulat.
Sevcsenko közölte, hogy a felrobbant autóban utazó másik két személy - a megsérült nő és a gyermek - személyazonosságát még nem állapították meg. Nem zárta ki, hogy rokoni kapcsolatban álltak Mahaurival.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten
2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld
Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták
A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.