Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2017. Május 11. 05:00, csütörtök | Életmód
Forrás: mti

Fékezheti a felmelegedést a Nap kisebb aktivitása

Fékezheti a felmelegedést a Nap kisebb aktivitása

Mika János éghajlatkutató szerint a Nap kisebb aktivitása nem okozhat újabb jégkorszakot a földön, de fékezheti a globális felmelegedést.

A szakértő egy közelmúltban publikált tanulmánnyal kapcsolatban nyilatkozott az M1 aktuális csatornán szerdán. A tanulmány szerint mivel a Föld ugyanannyi energiát kap, mint a kisjégkorszak idején, ezért a klíma is olyan lesz.

Mika János azonban felhívta a figyelmet, hogy az ember akkor még "nem volt a képletben", és éghajlati modelleken még nem számolták ki, hogy milyen következményei lesznek annak, hogy a Föld kevesebb energiát kap a Naptól.

A kutató elmondása szerint egy jégkorszak kialakulásához a meleg levegőt északra szállító óceáni "szállítószalag" leállása is szükséges, de önmagában ennek sem jégkorszak, hanem egy 10-15 fokkal hidegebb észak-atlanti térség lenne a következménye erős mérsékelt övi ciklonokkal.

Címkék: felmelegedés, nap

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:49, csütörtök | Életmód

Elhunyt Voith Ági színművész

Elhunyt Voith Ági Jászai Mari-díjas színésznő, rendező, érdemes és kiváló művész. A József Attila Színház örökös tagját 81 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a színház az MTI-vel.

2026. Január 29. 07:48, csütörtök | Életmód

Kína ízeit és a medvék világát mutatják be a Fővárosi Állatkertben a hétvégén

Péntektől három estén Kína ízeivel, vasárnap nap közben pedig a medvék világával ismerkedhetnek a látogatók a Fővárosi Állat- és Növénykertben.

2026. Január 27. 07:34, kedd | Életmód

Szálló por - Sokat javult a levegőminőség az országban

Sokat javult a levegő minősége az országban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) hétfőn közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképe szerint.

2026. Január 26. 06:57, hétfő | Életmód

Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat

Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat. A makói önkormányzat elismerését vasárnap Farkas Éva Erzsébet (Fidesz-KDNP) polgármester adta át a Hagymaházban.