Hírek
2018. Szeptember 30. 17:31, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Elrendelte a bíróság a várpalotai kettős gyilkosság gyanúsítottjának letartóztatását
Az ügyészi indítványnak helyt adva elrendelte a bíróság a várpalotai kettős gyilkosság gyanúsítottjának letartóztatását - közölte a Veszprém Megyei Főügyészség és a rendőrség.
Gulyás Ildikó, a Veszprém Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-nek elmondta: a nyomozás adatai szerint az elkövető megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy csütörtök délután felkereste a korábban hozzá közel álló 22 éves sértettet, akit megfojtott. A sértett kétéves gyermekét is olyan súlyosan bántalmazta, hogy a gyermek is meghalt.
A szóvivő tájékoztatása szerint a rendőrség több ember - részben tizennegyedik életévét be nem töltött személy - sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt folytat nyomozást, a bíróság pedig az ügyészi indítványnak helyt adva egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását.
A rendőrség korábban azt közölte: péntek délelőtt kaptak bejelentést arról, hogy egy 22 éves nő és kétéves gyermeke holttestét találták meg Várpalota külterületén egy baglyas-hegyi ingatlanban. A rendőrök még aznap elfogták a kettős gyilkosság elkövetéssel megalapozottan gyanúsítható 40 éves berhidai férfit.
Kihallgatásán a férfi részletes beismerő vallomást tett - közölte a rendőrség vasárnap a honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
