Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2018. Október 16. 05:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egyre kritikusabb a csapadékhiány

Egyre kritikusabb a csapadékhiány

Egyre kritikusabb a csapadékhiány - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn honlapján.

Mint kifejtették: a következő 8-10 nap során sincs kilátásban komolyabb csapadék, így tovább folytatódik az aszályos idő.

A talaj az ország nagy részén száraz vagy egyenesen "csontszáraz". Emiatt a repce és az őszi kalászosok is sokfelé sínylődnek - tették hozzá.

A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint a hét további részében is folytatódik a napsütéses, száraz, meleg idő. A maximumok 20 fok körül alakulnak, de a leghidegebb órákban helyenként fagypontig is hűlhet a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest

2025. Augusztus 13. 07:32, szerda | Belföld

Hungrail: kritikus helyzetben a hazai vasúti árufuvarozás