Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2015. Március 01. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu

Egyéni vállalkozó megbízhat-e alvállalkozót?

Egyéni vállalkozó megbízhat-e alvállalkozót?

Egyéni vállalkozó meghízhat-e alvállalkozót? Erre keresi a választ legújabb kérdezőnk, akinek ezúttal is az onlinejogsebesz.hu válaszol.

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Kérdésem az lenne, hogyha adott egy egyéni vállalkozó, akinek nincsen ingatlan értékbecslői végzettsége, akkor ő alvállalkozásban megbízhat-e egy másik egyéni vállalkozót, akinek van ez irányú végzettsége, a becslés elvégzésére? Köszönettel.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!

Álláspontom szerint ennek nincsen jogi akadálya, hacsak nem kötelezi a megbízóval kötött szerződés a személyes közreműködésre.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Váczi Péter ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot