Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2016. Október 17. 04:00, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Egy 90 éves nőt erőszakolt meg egy 19 éves marokkói születésű spanyol fiatal

Egy 90 éves nőt erőszakolt meg egy 19 éves marokkói születésű spanyol fiatal

Elfogták a németországi Düsseldorfban egy 90 éves asszony feltételezett megerőszakolóját - jelentette vasárnap hírportálján a Rheinische Post című lap.

A düsseldorfi újság beszámolója szerint az október elején történt esettel kapcsolatban először egy "délies kinézetű" támadót kerestek, majd "kelet-európai" kinézetűre változtatták az elkövető leírását a rendőrség ismeretlen tettes ellen kiadott körözési felhívásában.

Végül a helyszínen fellelt DNS-minták alapján egy marokkói születésű spanyol állampolgárt vettek őrizetbe. A 19 éves hajléktalan fiatalembert bolti tolvajlás és zsebtolvajlás miatt már ismerték a rendőrök. Egy szolgálaton kívüli rendőr figyelt fel rá a düsseldorfi főpályaudvaron péntek este, riasztotta kollegáit, és szemmel tartotta a gyanúsítottat, amíg megérkeztek. A gyanúsítottat szombaton előzetes letartóztatásba helyezték.

A hatóságok szerint áldozatára egy templom melletti szűk átjáróban rontott rá a düsseldorfi belvárosban. Az áldozat - aki éppen hazafelé tartott a templomból - a támadás után kórházba került.

A Rheinische Post jelentése alapján a gyanúsított ugyanazon a helyszínen májusban is elkövetett egy támadást, akkor bántalmazott és kirabolt egy 17 éves fiút. Szemtanúk lefogták és átadták a rendőrségnek. Augusztusig előzetes letartóztatásban volt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld

Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját

Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld

NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb

Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére

2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld

Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát

Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -

2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.