Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2018. December 18. 12:57, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Biztosított az ország téli földgáz- és villamosenergia-ellátása

Biztosított az ország téli földgáz- és villamosenergia-ellátása

Biztosított Magyarország 2018-2019-es téli földgáz- és villamosenergia-ellátása – írta keddi számában a Magyar Idők a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) megállapítására hivatkozva.

A MEKH az energiaszolgáltatók téli időszakra való felkészülését ellenőrizve állapította meg, hogy biztosított az ellátás.

A fűtési időszak kezdetén, október 15-én a tárolókban elhelyezett földgázkészlet mennyisége 4,6 milliárd köbméter volt, ami biztonságosan fedezi a teljes lakosság téli fogyasztását – olvasható a lapban.

Az energiahivatal közölte: a hazai gáztározókban nyilvántartott készlet 3 milliárd 688 millió köbméter a decemberi 15-i adatok alapján.

Ugyanebben az időpontban egy évvel ezelőtt 4 milliárd, 2016-ban pedig 2,7 milliárd köbmétert regisztráltak – írta a lap, amely kitért arra is, hogy az új európai uniós kockázatértékelési előírások alapján Magyarország földgázellátásának biztonsági helyzete megnyugtató.

Mint olvasható, a MEKH a villamos energiát előállító erőművek felkészülését is ellenőrzi. A létesítmények számára a tüzelőanyag-készlet nagyságát jogszabály írja elő. A készletek méretéről jelentést kell benyújtaniuk a hivatalnak, amely már a második negyedéves jelentés alapján megállapította: az erőművek több esetben az előírásokat meghaladó készletekkel rendelkeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.