Hírek
2019. Június 29. 18:22, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Át akarta úszni a Dunát, végül a rendőröknek kellett kimenteni
A budapesti vízirendészek két percen belül a bajba jutott férfi segítségére siettek, és kimentették a vízből.
A BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság járőrei június 28-án 16 óra 25 perckor a hajósok csatornáján hallották az egyik sétahajó kapitányának vészjelzését, hogy az Olimpia park magasságában egy embert látnak a Dunában. A vízirendészek két percen belül a helyszínre hajóztak, és a kimerült férfit Berki Csaba törzszászlós és Lázár Balázs főtörzsőrmester kiemelték a vízből.
Az 51 éves férfit – aki ugyan eszméleténél volt, de kommunikálni már nem tudott a rendőrökkel – a Batthyány téri kikötőbe vitték és ott átadták a mentőszolgálat munkatársainak. Az intézkedés közben az is kiderült, hogy a férfi át akarta úszni a folyót, de félúton elfáradt és magától már nem tudott kiúszni a vízből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
