Hírek
2012. Február 10. 13:57, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Asztmát okozhat a túlzott üdítőfogyasztás
A nagy mennyiségű üdítőital fogyasztása védtelenebbé tesz az asztma és a krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD) kialakulása ellen – mutatott rá egy új tanulmány.
A Zumin Shi, az Adelaide Egyetem professzora által végzett kutatás keretében mintegy 17 ezer 16 éves és annál idősebb személyt kérdeztek 2008 és 2010 között üdítőital fogyasztási szokásaikról. A kutatási eredmények azt mutatták, hogy minden tizedik felnőtt naponta több mint fél liter üdítőt fogyaszt.
Közülük, akik napi több mint fél litert fogyasztottak, 13,3 százalékuknál alakult ki asztma és 15,6 százalékuknál COPD. Zumin hozzáteszi: „az egészséges étel-és italfogyasztás létfontosságú az olyan krónikus betegségek megelőzésében is, mint az említettek” írja a The Times of India.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
K&H ifjúsági index: a fiatalok idén átlagosan 51 ezer forintot terveznek karácsonyi ajándékokra
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől
2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza
Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott
2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld
Mohácson tartott gyűlést a DPK
Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.
