Hírek
2011. November 14. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
A rendőrség és a hadsereg rohanta le a nyomornegyedet
A brazil rendőrség és a hadsereg több elitegysége elözönlötte vasárnapra virradóan a legnagyobb Rio de Janeiró-i nyomornegyedet, a Rocinhát.
Hosszú idő óta ez az első ilyen nagyszabású hatósági művelet az országban a kábítószer-kereskedelem és általában a bűnözés elleni küzdelemben.
A haditengerészet páncélozott harcjárműveket és helikoptereket is bevetett az akcióban, amely közép-európai idő szerint reggel hét órakor kezdődött.
A rendőrség néhány nappal korábban fogta el Rio legkeresettebb kábítószer-kereskedőjét, Antonio Francisco Bonfim Lopest, aki a Rocinhát uraló bűnszövetkezet vezetője volt. A Rocinhában legalább 100-120 ezer ember él.
Brazília szeretné, ha Rio 2014-ben méltó házigazdája lenne a labdarúgó-világbajnokságnak, 2016-ban pedig a nyári olimpiai játékoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.
