Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2018. Július 04. 18:02, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

A magyarok az átlagnál kedvezőtlenebb időskorral számolnak

A magyarok az átlagnál kedvezőtlenebb időskorral számolnak

Magyarországon még az átlagnál is jóval magasabb, 67 százalékos a jelenleginél kedvezőtlenebb időskori életkörülményekkel kalkulálók aránya az Aegon 15 országra kiterjedő nemzetközi kutatása szerint.

Az MTI-nek szerdán megküldött közlemény szerint a felmérésben résztvevők közel fele, 49 százaléka számít arra, hogy a jövő nyugdíjasai a maiaknál rosszabb helyzetben lesznek.

A nyugdíjas évekre tervezett pénzügyi eszközök között a legtöbben, 46 százalék az állami nyugdíjrendszert említette, valamilyen saját megtakarításra a válaszadók 30 százaléka támaszkodna, míg a munkáltatói programok súlya 24 százalékos. Ehhez képest Magyarországon 57 százalék épít elsősorban az állami pillérre, miközben a saját megtakarításokat előtérbe helyezők aránya 29 százalék, a munkáltatókra is építőké pedig 15 százalék.

Az online kutatás szerint a magyarok mindössze hét százaléka gondolja azt, hogy az államnak nincs teendője, mert a nyugdíjak kifizetése a jövőben is tökéletesen fenntartható lesz.

A 15 ország átlagában a munkavállalók úgy gondolják, hogy a jelenlegi jövedelmük 68 százalékára lesz szükségük nyugdíjasként, Magyarországon ez az arány 80 százalék.

A megkérdezettek 25 százaléka hisz abban, hogy biztosítva lesz az elvárt összeg, és további 13 százalék gondolja azt, hogy a szükséges jövedelem 75 százalékát tudja majd biztosítani magának.

Az idei Aegon nyugdíjfelkészültségi kutatás 14 400 munkavállaló és 1600 nyugdíjas válaszait elemezte a világ 15 országából: Ausztrália, Brazília, Kanada, Kína, Franciaország, Németország, Magyarország, India, Japán, Hollandia, Lengyelország, Spanyolország, Törökország, Egyesült Királyság, és az Amerikai Egyesült Államok.

Címkék: idős, időskor, magyar

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.