Hírek
2015. Július 27. 07:04, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A következő napokban tovább mérséklődik a forróság
Az elmúlt héthez képest a következő napokban sokfelé csapadék kíséretében több fokkal tovább mérséklődik az elmúlt héten tapasztalt kánikula, néhol csak 20 Celsius-fok körüli maximumokkal.
A hétvégén viszont ismét napsütéses idő várható, és akár 35 fok is lehet ismét - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott vasárnapi országos,középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn a rövid napos időszakok mellett több helyen várható eső, zápor, az ország déli felén helyenként zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-19, a legmagasabb hőmérséklet 24-29 fok között valószínű.
Kedden a Dunántúlon kevesebb, másutt több napsütés valószínű. Főként a Dunántúlon alakulhat ki néhol zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet. Nappal többnyire 25-30 fokig melegszik a levegő, de északnyugaton hűvösebb, délkeleten melegebb is lehet.
Szerdán eleinte csak északon, délutántól délen is több helyen várható zápor, zivatar. A szél délelőtt még csak a Dunántúlon, majd másutt is egyre többfelé megerősödik. A minimumhőmérséklet 16-21 fok között valószínű. A maximumértékek többnyire 27-33 fok között, de északnyugaton csupán 22-26 fok között alakulnak.
Csütörtökön főként az északi megyékben fordulhat elő zápor, másutt hosszabb időre kisüt a nap. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-20, a legmagasabb hőmérséklet északnyugaton 20-23, máshol 24-29 fok között alakul.
Pénteken derült, napos időre lehet számítani csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet 11-17 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 25-30 fok között alakulnak.
Szombaton és vasárnap derült, napos, csapadékmentes idő valószínű. Szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb hőmérséklet 29-33 fok között valószínű. Vasárnap a leghidegebb órákban 15-21 fok lehet, napközben 30-35 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 04. 08:59, vasárnap | Belföld
Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon
Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.
2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: sorsfordító időket élünk Romániában és a Vatikánban is
Sorsfordító, történelemfordító időket élünk Romániában, Szatmárban, a Partiumban és Erdélyben, de a Vatikánban, a Szentszéknél is
2025. Május 04. 08:57, vasárnap | Belföld
NGM: megerősítette Magyarország államadósság-besorolását a Scope Ratings, továbbra is befektetésre ajánlott az ország
A berlini Scope Ratings megerősítette Magyarország \"BBB\" besorolását, továbbá a hitelminősítő megerősítette a korábbi stabil kilátást is.
2025. Május 03. 08:06, szombat | Belföld
A Tisza EP képviselői nem vettek részt Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szóló szavazáson
Magyar Péter: a Tisza EP-képviselői nem szavazták meg Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását.