Hírek
2017. Január 07. 18:14, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A jeges Dunába hajtott egy autó a Hajógyári-szigetnél
A Dunába hajtott egy terepjáró Budapesten a Hajógyári-sziget északi részén szombat délelőtt, a benne ülő két ember kimászott a járműből
- közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel. A sofőr ellen szabálysértési eljárást indított a rendőrség. Kisdi Máté, a katasztrófavédelem szóvivője elmondta: az autót - amely szinte teljesen elmerült a vízben, csak a teteje látszott ki - a tűzoltók kihúzták a partra.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján azt írta, a terepjáró a parton haladt, amikor a víz besodorta a folyóba. Az autóban egy férfi és egy nő mellett hat kutya is volt, amelyek szintén kimenekültek a járműből. A férfit a mentők kórházba vitték, a nőt pedig a helyszínen ellátták - tették hozzá.
Közölték azt is, hogy mivel az autót korábban kivonták a forgalomból, a III. kerületi Rendőrkapitányság szabálysértési eljárást indított a sofőr ellen.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.
