Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2011. Július 30. 07:41, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

A gyerekeknél nem okoz rákot a mobilozás?

Egy friss tanulmány szerint azoknál a gyerekeknél, akik használnak mobiltelefont, nem alakul ki gyakrabban daganatos betegség, mint azoknál, akik nem használják az eszközt.

Más szakértők azonban arra figyelmeztetnek, hogy részletesebb kutatásokra lesz szükség az eredmények megerősítéséhez.

Manapság a fiatalok és a gyerekek körében is egyre elterjedtebb a mobiltelefonok használata, ami miatt sok szülő és orvos is aggódik. A közelmúltban ugyanis bebizonyosodott, hogy felnőttek esetében a készülék emelheti az agydaganat kialakulásának kockázatát - írja a Journal a National Cancer Institute.

A legfrissebb tanulmány, amelyben kifejezetten a mobilok gyerekekre gyakorolt hatását vizsgálták, azonban arra az eredményre jutott, hogy nincs ok az aggodalomra. A vizsgálatok szerint a kicsiknél a sugárzás nem segíti elő az agydaganat kifejlődését.

Külső szakértők azonban hozzátették, hogy a telefonok hosszú távú hatását a gyerekeken egyelőre nem tesztelték, így az eredmények egyelőre csak rövid távra érvényesek.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: rák

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!

2025. Október 08. 07:38, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek

Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek - mondta az Országgyűlés elnöke kedden Az Országház Bora 2025 verseny díjátadó ünnepségén a Parlamentben.

2025. Október 08. 07:37, szerda | Belföld

KTK: már közel hétszázezer konzultációs ívet kézbesített a Magyar Posta

Pár nap alatt már közel hétszázezer nemzeti konzultációs ívet kézbesítettek a Magyar Posta munkatársai - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:36, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: a területi közigazgatásban dolgozóknak köszönhető, hogy lehet jó államot építeni

A területi közigazgatásban dolgozók hitének és elkötelezettségének köszönhető, hogy Magyarországon lehet jó államot építeni