Városlista
2025. december 13, szombat - Luca

Hírek

2015. Július 27. 07:03, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A forinthitelesekkel folytatódik a banki elszámolás

A forinthitelesekkel folytatódik a banki elszámolás

Legkésőbb szeptember végéig kell megkapniuk a forinthiteleseknek bankjuktól az elszámolásukat tartalmazó levelet, amelyből kiderül, mennyivel csökken a törlesztőrészletük, vagy mennyi pénzt kapnak vissza.

Mondta a BankRáció.hu hitelszakértője az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Gergely Péter emlékeztetett: augusztus elsejétől a forinthitelesekkel és a ténylegesen devizában törlesztőkkel folytatódik a banki elszámolás. Számuk jóval kevesebb a devizahiteleseknél - hangzott el -, a bankok azonban így is több százezer levelet küldenek ki augusztus 1-jétől.

Az elszámolás automatikusan történik, aki egyetért az összeggel, annak semmit sem kell tennie. Aki azonban kevesli a csökkentés mértékét, az a levél kézhezvételétől számított harminc napon belül tehet panaszt a pénzintézeténél - tette hozzá.

Címkék: bank, elszámolás, forint, hitel

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben