Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2020. Október 05. 07:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

72 lovas vesz részt a hétvégi Nemzeti Vágtán

72 lovas vesz részt a hétvégi Nemzeti Vágtán

A nyolc helyszínen tartott elővágták győztesei, 72 lovas vesz részt a hétvégi 13. Nemzeti Vágtán a budapesti Hősök terén - közölte Székely Tibor vágtafőkapitány vasárnap reggel az M1 csatornán.

Hozzátette: az eseményt idén a járványhelyzet miatt közönség nélkül rendezik meg, de a Duna csatorna élőben közvetíti majd a versenyeket.

Idén a járvány miatt valószínűleg elmarad a nemzetközi futam, amelyre az előző években az Egyesült Államoktól Katarig érkeztek versenyzők - tudatta a vágtafőkapitány.

Mint mondta, a nézők a vágta mellett magasugrató és kishuszárversenyeket is láthatnak, emellett a rendezvény részeként az 1848-49-es forradalom és szabadságharcot idéző csatajeleneteket tekinthetnek meg.

Címkék: Nemzeti Vágta

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot